Історія школи

Перша письмова згадка про існування школи в селі Лешнів припадає на кінець ХУІІІ ст. Навчали дітей дяки в плебанії церкви Успіня Святої Богородиці .

У роки І світової війни школа згоріла .

За часів панування Польщі учнів навчали в будинку австрійської прикордонної комендатури , один клас знаходився в приватному будинку полячки панни Гени . Навчали дітей вчителі – поляки , навчання велося польською мовою . Лише один раз в тиждень вивчалася русинська мова.

Власне приміщення школа отримала лише в 1935 р. , в цьому приміщенні діти навчаються і до сьогодні

З 1939 р. навчання було чотирирічним . Катехизму навчали священики , велася гурткова робота . Досить популярним був літературно – драматичний гурток .

У воєнні роки в приміщенні школи знаходився німецький воєнний госпіталь .

В післявоєнні роки школа стала семирічною . Навчання було предметним , збільшилася кількість вчителів . А з 1953 р. школа набула статусу середньої .

В 1956 р. плебанію церкви святого Миколая перебудували на школу. В цьому приміщенні навчалися учні молодших класів до 2002 р.

В 1968 р. до дерев’яної школи добудували новий , цегляний корпус .

Першим директором школи в 1922 р. став Іван Рудкевич . З 1939 по 1941 роки директором школи був Ящун Василь , в майбутньому професор університету в США , письменник , поет родом із Шнирева. Після визволення краю від німецького фашизму директорами школи були Хміляр Ярослав Григорович , Вдовченко Іван Лазарович , Тяпкін Іван Петрович, Крикавський Теофіл Васильович , Зварич Василь Петрович .

З 1989 - 2011р.н. керівництво школою здійснював Челяда Роман Миколайович , освіта вища , закінчив Львівський національний університет ім. Івана Франка, за фахом географ , педагогічний стаж понад 40 р.

З 2011 н.р. очолює колектив школи новий директор – Шаркеквич Марія Романівна, освіта вища, закінчила Рівненський державний гуманітарний університет, за спеціалізацією українська мова та література, педагогічний стаж більше 18 років.

Школа є найбільшою із сільських шкіл району за кількістю учнів та учителів , має свої традиції , пам’ятає кожного свого випускника , а їх за існування школи було до двох тисяч . Кожен зі своїм характером , своєю долею . Серед них учені , вчителі , юристи , економісти , лікарі , священики , люди інших професій . Випускники останніх років є студентами найпрестижніших ВУЗів України . Багато випускників сьогодні працює в рідній школі вчителями .

У шкільних стінах починається все , що може нас радувати чи непокоїти . Тут сьогодні плекається громадянин , який перейме на свої плечі тягар з плечей старших поколінь, діятиме й мислитиме по – новому, нестандартно , буде активним перетворювачем життя .

Випускники нашої школи:

1. Кліпарчук Степан - священик , письменник , був 17 р. священиком в с.Черниця Бродівського району , голова просвіти Бродівського р-ну ,а потім виїхав від переслідування в Америку і був священиком в українській церкві.

2. Священик Осташевський Євген – був деканом Винниківським і професором духовної академії у Львові . В 1948 р. його арештували і в м. Харкові в тюрмі замордували .

3. Качор Богдан 1924 р.н. – керівник української діаспори в Америці , був міністром культури в Аргентині .

4. Мигаль Степан Іванович 1918 р.н. (Гонта) – провідник Лешнівського куща воїнів УПА. Посмертно нагороджений Срібним Хрестом Бойової заслуги першого класу.

5. Іськів Богдан Григорович 1936 р.н. – професор медицини , написав багато медичних праць , живе в м. Києві .

6. Торубка Ольга Богданівна - кандидат економічних наук , доцент , живе у Львові .

7. Іщук Іван Іванович – доцент Зооветеринарного інституту , живе і працює у Львові .

8. Кондратюк Віктор Лук’янович – доцент Тернопільського педагогічного інституту .

9. Омелянчук Ігор Іванович - бувший голова адміністрації Бродівського району .

10. Кліпарчук Іван Володимирович – перший заступник голови адміністрації в минулому.

11. Котович Георгій Миколайович - заступник міністра сільського господарства .

12. Мартинюк Іван Йосипович – головний інженер по охороні лісу , природи ,головний єгер Бродівського району.

Кiлькiсть переглядiв: 845

Коментарi

  • Sergei

    2013-06-30 21:32:50

    Arelicts like this make life so much simpler....